Історія холодильника: від Нерона до супертехнологій

201209-1

«Кращий друг господині», як охрестили холодильник ще в 40-х роках минулого століття, далеко не завжди був безшумним і вмів обходитися без товстого шару інею усередині. Щоб прийти до сьогоднішніх агрегатів, людству потрібна була маса часу і винахідливості.

На зорі наукової думки досягненням стали сховища, де продукти охолоджували за рахунок льоду, спеціально доставляється з водойм. Римський імператор Нерон в I столітті особисто розпорядився будувати такі склади. Для наших предків слов’ян спорудження льодовиків і зовсім не було проблемою.

Кроки до прогресу, або Як лікарі винаходили холодильник

З розвитком інтересу до науки справа пішла швидше. Як не дивно, на перших порах головну роль в цьому зіграли зовсім не інженери, а медики:

  • У 1748 році лікар з Англії Вільям Каллен експериментує з діетиловим спиртом і доводить, що холод можна отримувати циклічно шляхом випаровування рідини.
  • У 1834 році Джейкоб Паркінс, знову ж доктор, але вже з Америки, винаходить компресійну установку на етиловому спирті.
  • У 1850 році колега і співвітчизник Паркінсом Джон Горі збирає перший апарат за технологією компресійного циклу – саме вона лежить в основі роботи холодильників донині.

Поширення електрики розширило можливості винахідників. У 1910-му американські вчені створили холодильний агрегат з застосуванням нової енергії. Через рік General Electric почала масовий випуск електричних установок для побутових потреб. Модель назвали «Одіфрен» по імені французького фізика, який розробив проект ще за 16 років до цього. Власникам апарату доводилося раз у рік його змащувати і міняти запчастини, але все ж він протримався на ринку цілих 17 років.

201209-2

Нові технології і безмежні можливості

Уже в 1918 році з’явився перший агрегат з функцією регулювання температури, виробництвом якого зайнялася компанія «Кельвінатор». Потім слідував ще цілий ряд розробок: навіть Альберт Енштейн не залишився в стороні, запропонувавши в 1926-м ідею абсорбційного холодильника.

В цьому ж році данцеві Крістіану Стрінструпу вдалося винайти установку з повністю герметичним корпусом і щільно закривається кришкою. У плані економічності це стало справжнім проривом.

В ту пору домашні холодильники, дорогі і громіздкі, вважалися справжнім предметом розкоші. При цьому левову частку агрегату займав двигун, а для корисного простору залишалася лише п’ята частина. Про екологічності говорити не доводилося: механізми працювали на аміаку або сірчаному ангідриді, вкрай шкідливих для здоров’я. Лише на початку 40-х років американські компанії Westinghouse Electric і Frigidaire налагодили виробництво пристроїв на безпечному фреоні.

Жителі країни Рад познайомилися з холодильником в 1937 році, коли були випущені перші зразки. Через два роки Харківський тракторний завод зайнявся серійним виробництвом моделей з ємністю камери 120 літрів. У 1951-му з конвеєра Зіса зійшла пілотна партія легендарних холодильників «Москва». Вони виявилися настільки довговічні, що у любителів раритетів можна знайти справний агрегат і сьогодні.

З початку 70-х років, коли без холодильника стало важко уявити побут, вдосконалення йде безперервно. У 1987 році з’являється технологія NoFrost, революційна для того часу. Потім впроваджується система BioFresh. Поряд з окремими апаратами активно розробляються вбудовуються.

Як показує практика, у холодильника маса перспектив. У 2000-х був створено інтернет-пристрій з функціями комп’ютера і сенсорним дисплеєм. Установка не тільки відмінно справляється з прямими обов’язками, а й дозволяє дивитися телевізор, слухати музику і вести бесіди в соцмережах.

Сьогодні серед холодильного обладнання все більшої популярності набирають морозильні ларі. Наша компанія є лідером з продажу та обслуговування холодильного обладнання  в Чернігівському регіону. Якщо ви хочете зберігати продукти не за технологією Нерона, а сучасним способом, оціните якість та роботу обладнання, що Ми пропонуємо!